Hülya AKKAYA -Akort Fuarcılık

Hülya AKKAYA -Akort Fuarcılık

ÖDÜL ALMAK GÜZEL BİR DUYGU…..

GAGİAD Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nin 2017 Kadın Girişimci Ödülü’ne layık görmesinden çok mutlu oldum.

İş, sanat, spor ve kültür dünyasında başarı öyküleri ve üstün teknolojileri zaman zaman ancak ödüllendirme ile fark eder, öğreniriz. Ödül alanların hikayelerinde bu titizliği fark etmemek mümkün değildi.

Ödül almak güzel bir duygu. Ödüllerin yüreklendirici, teşvik edici anlamda önemli olduğu gibi sorumluluk yükleme ve yaptığınız işi daha ileri götürme misyonu da yüklediği kanaatindeyim. İlk zamanlar ödülün sevincini yaşıyorsunuz, ama sonra bunu nasıl daha ileri götürebilirim heyecanı ve sorumluluğu başlıyor. Ödül itici bir güç ve motive ediyor.

İlk ödülümü ortaokulda almıştım. Okulumuzda yapılan sosyal bilgiler yarışmasında birinciliğimden dolayı “Küçük Hayat Ansiklopedisi” hediye edilmişti. Sosyal Bilgiler Öğretmenim kendime olan güvenimi pekiştirmişti. Kütüphanemin en özel yerinde saklıyorum. Benim için çok değerli. Çünkü öğretmenimin verdiği ödülün daha sonraki başarılarıma katkısı olduğuna inanıyorum.

“İnsanın olabileceği her şey, yapabileceği her şeydir.”  Bugüne kadar aldığım ödüller iş yaşamımda yapabildiklerimin fark edilmesidir.

Uzun yıllardır kamuda ve özelde çalıştığım kadim kent Gaziantep’te yetişen gençlerimizin, öğrencilerimizin ve özellikle hemcinslerimin son yıllarda her alanda başarılarının taçlanması ve ödüllendirilmesi de gurur veriyor.

Dünya şehircilik ve kentsel tasarım projeleri alanında en profesyonel yarışması olan “Golden City Awards 2016” da  “En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” kategorisinde ve İtalya’nın başkenti Roma’da, başarılı kadın siyasetçilere, kadınların sosyal projelerine destek sağlayan ve onların yaşamına dokunan güçlü kadınlara verilen Minerva Ödülü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e,

Dünyada yiyeceğin oscarı olarak nitelendirilen Gourmand World Cookbook Awards  Fruits (Meyveler) kategorisinde dünya ikincisi ödülü “Antep Fıstığı” kitabı yazarı Gonca Tokuz’a,

ABD Yeşil Binalar Konseyi (USGBC), Yeşil Binalar ve Tasarım (gb&d) ve Sürdürülebilirlikte Dünya Lideri Kadınlar  grubu işbirliği ile her yıl dünyada sürdürülebilirlik alanında fark yaratan 10 kadına verilen, ''Sürdürülebilirlik Alanında Lider Kadınlar Ödülü'' Danışman ve Aktivist Dr. Duygu Erten’e,

European Business Award 2017’de (Avrupa İş Ödülü) Girişimcilik Ödülü Perihan Çöçelli’ye

Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve KAGİDER işbirliğiyle düzenlenen 2011 yılı "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" kategorisinde birincilik ödülü Serpil Karuserci’ye verildi.

Burada yazamadığım birçok başarılı kadınlarımız da var. Her alanda emek veren tüm kadınlarımızdan gurur duyuyorum.

Kadınlarımızın eğitimden bilime, sanattan ekonomik alana, siyasetten kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılara imza atacağına ve bu başarıların ödüllendirileceğine inanıyorum.

Sevgiyle sağlıcakla kalın...

Yazarın Diğer Yazıları