Hülya AKKAYA -Akort Fuarcılık

Hülya AKKAYA -Akort Fuarcılık

Lafa ‘elinin hamuruyla’ diye başlayan herkese itiraz edin

“Toprağın altında değil, toprağın üstünde muazzam bir hazine yatıyor” diyerek ihmal edilen, kurtuluş savaşında erkeğiyle, çocuğuyla verilen savaşta yer alan kadınlarımızın ekonomide de büyük başarılara imza atacağını sık sık her platformda dile getiren Değerli Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu yıllardır izliyorum.

Türkiye’de ve uluslararası platformlarda birçok unvanın sahibi ve aynı zamanda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Onursal Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu 2007 yılında 81 ilde kurduğu Kadın Girişimciler Kurulları ile dünyanın en geniş kadın girişimci ağını oluşturdu. Her ildeki kurullar aracılığı ile iş dünyasında kadın varlığını ve başarısını arttıran örnek projeler gerçekleştirerek gençlere umut verdi.

“Bugün her ülkenin kalkınması insan sermayesine dayanıyor. Türkiye’nin zenginleşme yolculuğunda kadınlarımıza ihtiyacımız var. Ekonominin cinsiyeti olmaz, kadınlar üretim alanında olmak zorunda” diyerek kadınlarımızı sanayici olmaya yönlendirmesi, anne ve babalara “Kız çocuklarınızı girişimci yetiştirin” diyerek girişimci kadınların sayıca Avrupa standartlarına ulaşması için mücadelesi biz kadınları da yüreklendirmektedir.

Kadınlarımızın iş hayatına atılırken ihtiyaç duydukları bilgiye ve finansa kolay ulaşabilmeleri, sosyal medya üzerinden üretimlerini tüm dünyaya pazarlayabilmeleri için kurullar aracılığı ile seminerler düzenlenmesi, kadınlarımızın kurduğu şirketlerin fuarlara ücretsiz katılımının sağlanması gibi birçok konuda ciddi çalışmalar yapıldı ve halen devam etmektedir.

Başkanı olduğum TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu; yine başkanımın desteğiyle en fazla istihdam sağlayan kadın kooperatiflerinin iyileştirilmesi ve çoğalması için çalışmalar sürdürmektedir.

Kadınların hem istihdamda hem de girişimci olarak iş hayatında çok daha fazla olması gerektiğini ve kadın istihdamının yüzde 50’lere çıkması gerektiğini bizler adına Onursal Başkanımız olarak sık sık kamuoyuna hatırlatan Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na şahsım ve tüm kadınlar adına teşekkür eder, yazımı onun sözü ile bitirmek isterim.  Lafa ‘elinin hamuruyla’ diye başlayan herkese itiraz edin.

Yazarın Diğer Yazıları