Fulya ZİNCİDİ ÖZÇELEBİ

Fulya ZİNCİDİ ÖZÇELEBİ

KRİSTALLERİN SİHİRLİ DÜNYASI..

Bugün biraz kristallerden bahsetmek istiyorum. Kristallerin sihirli dünyasına dalmaya hazır mısınız ?

 

Hiç ummadığınız bir anda kendinizi kristaller dünyasında bulabilirsiniz bugün o gün olsun!  Kristal alan danışmanlarımdan yıllardır şöyle bir tecrübe edindim bir kristal alacağım derken faydalarını gördükçe bir bakarsınız ki artık kocaman bir koleksiyonunuz olmuş. Kristaller biraz sihir gibidir sizi parlatmak isterler siz parladıkça kristallere olan sevginiz artar.Doğal taş kristaller aynı bitkiler gibi  doğanın bize sunduğu nimetlerdir. Doğada bulunun hiçbir  şey tesadüf değildir. Kristallerin oluşumlarının tamamlanması milyonlarca yıl sürüyor. Enerjileri elektromanyetik enerji olarak depolanır ve mineraller ile birleşir. İnsanlar, bitkiler ve hayvanlar dahil olmak üzere üzerlerinde  pozitif etki yaratır. Modern tıpın yanında kristaller tamamlayıcı tıp olarak  kabul görmüştür.

 

Doğal taşlar titreşim yolu ile çalışırlar ve çok güçlü titreşimlere sahiplerdir, bize ruhsal ve bedensel rehberlik ederler ve ruhsal aydınlanma sağlarlar. Kristaller hayatımıza  farkındalık katar ve  iyileştirme güçleri vardır.Fark etmediğiniz enerji blokajlarını ortadan kaldırabilir ve yeniden düzenleyebilirler. Aynı zamanda çakra sistemimiz için önemli görevler üstlenirler.Kristallerin içinde farklı mineraller vardır. Her bir kristal farklı özellikleri ve farklı iyileştirme gücüne sahiptir. Bu mineraller beden ve ruhumuz için oldukça önemli minerallerdir.

Bu minerallerden faydalanmak için kristalleri ev ,ofis, yaşam ortamınızda bulundurabilir yada takı olarak tercih edilebilirsiniz.

 

Peki kristalleri neye göre seçmeliyiz?

 

Öncelikle şifa amaçlı çalışan ve bunun eğitimi almış kişiler sizi doğru yönlendirecek olan kişilerdir.

Burçlardan ziyade genel olarak sizi yüzlerce taş arasından çeken taş size iyi gelecek olan taşlar arasındadır. Beden ve ruhumuz sandığımızdan çok daha akılı ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu  iyi bilir. Eğer bir kristal sizi çekiyorsa içindeki mineraller size iyi gelecektir. Eğitimi almış kişilerde sizin ihtiyacınıza ve taşların özelliğine göre sizi doğru yönlendireceklerdir. Her taş herkese iyi gelmeyebilir mesela tansiyonu yüksek ise tansiyonu yükseltecek taşlar tercih etmemeliyiz bu faydadan daha çok zarar sağlayacaktır. O yüzden Kristal seçimi kişiye özel olmalıdır.

Kristallerin enerjisini maksimum seviyede kullanabilmek için belirli aralıklarla 3 aşamadan geçirerek  temizleme, programlama ve enerji yükleme yapılmalıdır. Bakımları ihmal edilmemelidir. Bir sonraki yazımda daha detaylı bu konuyu yazacağım.

Bu ilk ayımızda en şifalı kristaller arasında yerini alan Ametist kristallini sizlerle buluşturmak istedim.

 

Ametist taşı:

 

Sertlik derecesi 7

Ametist en ruhani taşlardan biridir. Çok güçlü ve koruyucu bir taştır. Negatif enerjiyi uzak tutan kristaller arasında yerini alır.

Yüksek ruhsal titreşime sahip olan bu taş dinginlik ve yüksek farkındalık yaratır. Zihin için son derece yararlıdır duruma göre etki yaratır sakinleştirici ya da uyarıcı etkisi vardır.

Ametist taşın faydaları:

 

-En şifalı taşlar arasında yerini alır

-Koruyucu  bir taştır

-Kalp rahatsızlıklarına iyi gelir

-Radyasyondan ve negatif enerjiden korur

-Alerjiye ve deri hastalıklarına iyi gelebilir

-Meditasyon taşıdır - Aurayı temizler

-Uykusuzluğa karşı etkilidir -Zihin için son derece faydalıdır -Hafızayı geliştirir

-Sinir sistemini düzenler

-Öfke kin gibi duyguları dengeler olumluya dönüştürür

-Gözler üzerinde fayda da sağlar

 -İyi bir kan temizleyicidir

-Farkındalığı arttırır -Hormonları dengeler

-Doğal bir sakinleştiricidir

-Tansiyonu dengeleme özelliği vardır

-Bağışık sistemini güçlendirir -Baş ağrıları üzerinde etkilidir -Bağlamlılıklardan kurtulmaya yardımcı olur.

 

Meditasyon çalışmalarınızda size müthiş destek olur ve auranızı temizler. Farkındalığın ve yüksek benliğinize ulaşmanın kapılarını açar aynı zamanda. Sezgileri güçlendirir boğaz, üçüncü göz ve tepe çakrası üzerinde fayda sağlar. Zihninizi toplamaya odaklanmaya yardımcı olur. Uykusuzluk üzerinde etkili olan bu ametist taşı aynı zamanda rüyalarınızı hatırlamamızda yardımcı olur.  Duygusal odaklanma sağlar nefret, üzüntü, kin, endişe gibi duyguları ortadan kaldırır ve dengeler.

 

Konum  ve yerleştirme:

 

Ev ve mekan ortamı için ortamın büyüklüğüne göre ham işlem görmemiş kütle tercih edebilirsiniz.

Meditasyon ve kendinize odaklanma için “tımbıl yada karbosonl” dediğimiz  ametist  iyi bir seçim  olacaktır. Enerji kendinize çekmek için kendinize yakın boşaltmak içinde uzağa yerleştire bilirsiniz Rüyalarınızı hatırlamak için yastık altına yerleştirme hem daha rahat uymanızı hem de rüyalarınızın rehberlik  etmesini sağlar.

Günlük kulanım için ideal olan Ametist takı olarak ta çok şık bir görünüme sahiptir. Ametist kolye, bileklik, broş, küpe yada yüzük olarak tercih edebilirsiniz.

Ametist taşı temizliği :

Temiz su, tütsü yada adaçayı ile temizleme yöntemleri uygundur.

Temizleme, Programlama/ niyet çalışmasından sonra enerji depolaması için  çok güçlü olmayan güneş ışığına koyunuz.

 

Gelecek ay kristalleri nasıl kullanmamalıyız, genel kristal temizliği programlama ve enerji yükleme bilgilerini  ve ayni zamanda Akik taşını sizlere buluşturmak üzere yeniden sevgide ve ışıkta buluşmak dileğiyle..

Sevgilerimle,

 

Yazarın Diğer Yazıları