Şafak Salıcı

Şafak Salıcı

Yeni sayımız sizinle..

Öncelikle hepinize merhabalar.. Yeni sayımızla beraber siz değerli okuyucularımızla buluştuk. Ülkemiz yakın bir zamanda Yerel Yönetimlerin belirlenmesi için sandığa gidecek. Yapılacak seçimle önümüzdeki 5 yıl için yerel yöneticiler belirlenecek. Halk projelerini ve taahhüt ettiklerini yerine getiren ve gerçekleşmesi muhtemel vaatlerle seçmenine gidene oy verecek. Ülkemiz için hayırlı bir seçim olmasını diliyorum.

Ekonomik göstergelerin son zamanlarda stabil kalması ile beraber Gaziantep’te sanayi’de istikrarlı bir toparlanma sürecine giriliyor. Üretimin önemi bu konuda çok önemli. Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Sn. Adnan Ünverdi’nin bir konuşmasını izledim. Konuşmasında, üretimin katma değerli olmasına dikkat çekmişti. Önemli bir yaklaşımdı.Kendi sanayimiz var ama katma değerli üretimi daha da artırmak gerekiyor.

Yaklaşık 4 yıldır dergimizde , şehrimizin başarıları ile ön plana çıkmış insanlarının röportajlarını gerçekleştirdik ve genç girişimcilerin röportajlarına yer verdik. Dergiyi ilk kurduğumuzda, ilk kadın kapak konuğumuzun kim olacağını ekip arkadaşlarımızla istişare ettiğimizde ,şehrimizde başarı grafiği ile çıta yükselten bir çok gence örnek olan ve bir fabrikada mühendis olarak çalışırken ,bugünkü kariyerinin temellerini atan , Gaziantep’in ilk kadın milletvekili ,ilk kez kurulan bir bakanlığın kurucu bakanı ve Gaziantep’in ilk kadın Belediye Başkanı olan Sn. Fatma Şahin diye düşünmüştük. Bu sayımızda kapak konuğumuz Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin. Sn. Şahin ile siyasete çok fazla değmeden daha çok hayat tecrübelerini ,çalışma hayatını ve verdiği mücadelelerle dolu yükselişini konuştuk. Çocukluk yıllarından uzun yıllar süren çalışma hayatında ,kadın olmak ve başarılı olmak vurgusunu bizimle paylaşan Şahin, röportajında önemli mesajlar verdi. Sizlere yine zengin içeriği ve kalitesi bir FACE sunmanın gururunu yaşıyoruz. Sağlıcakla kalın...

Yazarın Diğer Yazıları