Şafak Salıcı

Şafak Salıcı

Editör'den..

Dünyaya merhaba dediğimiz ilk andan itibaren öğrenmeye ve bir süre sonra öğrendiklerimizi deneyimleyerek hayata geçirmeye başlarız. Hayat bir öğrenme periyodu ve topluma faydalı bir birey olmak, faydalı bireyler yetiştirmek için eğitim sürecimiz her an devam ediyor. Bu öğrenme periyodu devam ederken saygı, sevgi, güven, sadakat, paylaşım, iyilik ve adalet gibi değerleri de yine eğitim ve ailemiz sayesinde öğreniyoruz.

Toplum olarak eğitim seviyemiz yükseldikçe gelişmişlik düzeyi de artar. Gaziantep’te son zamanlarda devam eden derslik sorununa çözüm bulmak için Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan 100’üncü Yılda 100 Hayırsever Kampanyası” da şehriniz için önemli bir proje oldu ve başladığı andan bu yana şehrimizin gönüllü iş insanları ve hayırseverler, okul yapımı için ellerini taşın altına koymaktan çekinmediler. Böylesine önem taşıyan konularda her zaman gönüllülük esastır. Birinin hayatına eğitim faydası ile dokunmak o kişiye verilecek en önemli hediyedir.

 

Gönüllülük demişken Gaziantepli olan ve ömrünün 43 yılını gönüllülük ve eğitim projelerine adayan Sayın İnal Aydınoğlu dergimizin bu sayıdaki kapak konuğu oldu. Gönüllülük ve eğitim aşığı bir ismi dergimizde ağırlamaktan onur duyduk. “Gönüllülük yaşamım boyunca verdiğim dersleri, biriktirdiğim bilgileri ve deneyimlerimi içeren, sevgi ve gönüllülük üzerine 15 kitap yazdım. 5 aydan beri de ismi “65 Yaşından Sonra Sevgi ve Gönüllülük” olacak 16. kitabımı yazıyorum” diyen Aydınoğlu, hayata geçirdiği sağlık merkezi, kütüphane, gönüllülük hizmet vakfı , biten ve devam eden projelerini bizlerle paylaştı. FACE dergisi olarak sadece Gaziantep’te ikamet eden değil, Gaziantepli olup dışarı illerde yaşayan birçok önemli isim ve firma röportajlarına dergimizde yer veriyoruz. Sayın Aydınoğlu da bu isimlerden bir tanesi.

 

Röportajlarımızla tecrübelerini ve yaptığı hizmetleri paylaşan kıymetli büyüklerimizin yanı sıra Gaziantep’e yaptıkları işlerle fark katan genç girişimcilerimizin de röportajlarına yer verdiğimiz, değerli köşe yazarlarımızın yazıları ve dergimizin özel haberleri ile yeni sayımız sizlerle. Keyifli okumalar sağlıcakla kalın...

Yazarın Diğer Yazıları