Şafak Salıcı

Şafak Salıcı

Editör'den..

Yeni yılın ilk sayısından merhabalar ,

 

Güzel şeylerin de olduğu fakat koronavirüs salgının damgasını vurduğu 2020 yılını uğurlayarak 2021 yılına merhaba dedik.Neredeyse 1 yıldır pandemi sürecindeyiz ve aşı umudu içimize biraz olsun su serpiyor. Bu süreçte acı kayıplarımız oldu ve devam ediyor. Süreç zor ve meşakkatli. Pandemi sürecinin her yönden zararını tüm insanlık görüyor , az zarar görmenin ise yolu  dikkatli olmak ve kurallara uymaktan geçiyor. Her yönüyle zor olduğu gibi ekonomi ve piyasa koşulları  ile  de zor bir hal almaya başlayan bu süreç ,çoğu şeyi  de değiştirmeye başlıyor.Lokomotif dediğimiz sektörlerin neredeyse bitme noktasına gelmesi , iş dünyasında olmazsa olmaz dediğimiz alışkanlıkların değişmeye başlaması gibi.Bu noktada süreçten sıkılmak gibi bir şansımız yok ve mücadeleye her zaman olduğu gibi devam etmek zorundayız.

 

Bir gün herkesin maske ile dolaşacağını , dijitalleşmenin bu denli hızlı önem kazanacağını  1 yıl önce tahmin bile edemezdik. Dijitalleşme  artık bir hayat döngüsü haline geldi ve çoğu işimizi bile dijital dünyada yapar olduk. Dijitalleşmeye hızlı bir şekilde adapte olmaya çalışmak elbette güzel fakat iş dünyasında  yeni normal dediğimiz bu durum pek de çabuk alışılacak gibi görünmüyor.

 

Her sektörde olduğu gibi kendi sektörümüzde de yeniliklerin takipçisi olarak siz değerli okurlarımıza ,  hem dijital hem de basılı ortamda en kaliteli hizmeti verme hedefimizde ilerlemeye devam ediyoruz.

 

Marka şehrimiz  2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattı.Bu başarının pandemiye  rağmen kesintisiz üretime devam edip , şehrimize ve ülkemize katma değer kazandırmayı ilke edinen üreticilerimize , iş adamlarımıza  ve  bunun yanı sıra iş dünyasına rehberlik ve öncülük etme vasfı güden değerli STK başkanlarımıza ve  temsilcilerine ait olduğunu düşünüyorum.

 

Üretim demişken Gaziantep’ten dünyaya açılan markalarımızdan birisi olan ve 120 ülkeye ihracat gerçekleştirme başarısı ile başarı çıtasını her zaman yükselten ŞÖLEN’in CEO’su Sn.Elif Çoban ile çok kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.Kadın bir yönetici olarak değer kattığı kuruluşunu başarıdan başarıya taşırken , başarının sırrını da yenilikçilik olarak tanımlayan Elif Çoban’a merak edilenleri sizler için sorduk.Birbirinden değerli yazıları ile dergimize değer katan yazarlarımızın keyifle okuyacağınız köşe yazıları ve yine dopdolu içeriğiyle yeni sayımızla sizleri baş başa bırakıyor , keyifli okumalar diliyorum…

Sağlıcakla kalın…

Yazarın Diğer Yazıları