Fulya ZİNCİDİ ÖZÇELEBİ

Fulya ZİNCİDİ ÖZÇELEBİ

Kristallerin Sihirli Dünyası’nda Kristaller ve Çocuklar..

Bu yazımda okulların açıldığı  bu günlerde, çocukları destekleyecek, onlara odaklanma sağlayacak ve enerjilerini temiz tutacak  kristalleri paylaşmak istiyorum.

Bulunduğumuz ve geçtiğimiz zorlu dönemlerde çocuklarımıza farklı gözlerle bakmanın zamanı çoktan geldi. Artık çocuklar çok farklı bir bilinç ile geliyorlar. Özel kodlamalar alıyorlar. Bilincin, sevginin ve ışığın  dönemine...Bu çocukların arasında aynı zamanda özel görevleri olan ve farklı enerji boyutunda olan çocuklarda bulunmakta. Anne baba olarak daha bilinçli olmalı çocukların bu yüksek bilincini desteklemeli, hatırlamalı ve onlara  hatırlatmalıyız.
Eski dönemlerde de kristaller çocuklarda koruma muska amaçlı kullanılırdı. Her bir kristallin mineral  içeriği farklı olsa da çoğunun koruma etkisi vardır.


Kristallerin titreşim ve frekanslara sahip olduğu ve bu nedenle vücudumuzda bazı etkilere yol açtığı bilinmektedir.
İnsanın doğası gereği doğal olan ve doğandan gelen şeylere çekiliyoruz. Bu çocuklarda da öyle; o yüzden çocukların kristalleri tanımasına ve enerjilerini hissetmelerini desteklemek gerektiğini düşünüyorum.
Çocuklar  ve çocukların yaşam alanları olumsuz enerjilere maruz kalabiliyor. Belirli kristaller yaşam alanlarını ve çocuğu  koruma altına almak için kullanılmaktadır. Enerji alanımız saldırı altında olduğunda huzursuzluk, uykuya dalma, kabus görme ve ağlama atakları görülebilmektedir. Çocuklarda da küçük yaşlarda uyku  sorunları, korku ve endişe gibi duygular eşlik ediyorsa bunun için   Lapis Lazuli yada Ametist Taşı yastık altına konularak rahat bir uyku için fayda sağlayacaktır. Odasına  olumsuz enerjiyi temizleyecek bir tuz lambası  mekan temizliği için iyi bir destek sağlar. Ayrıca kehribar güçlü bir  Nazar koruyucudur. Bebeklerde gaz sancısı, diş çıkartma döneminde önemli bir destekleyicidir.

Çocuk bilgisayara  maruz kalıyorsa, bilgisayarların yakınına koyabileceğiniz , radyasyon ve alan temizliği için bazı kristaller:
Ametist
Kristal kuvars
Shungit
Siyah Tumalin
Tuz lambası

Odaklanma, korunma ve konsantrasyon için taşları bir bileklik, kolye  şeklinde çocuklar takabilirler. Takı olarak kullanamıyorsa tambur kristaller dediğimiz  kristalleri kese içinde kullanabilir. Gün içerisinde tambur taşları eline alması odaklanmaya ve konsantrasyon artırmaya destek olacaktır.
Odaklanma ve konsantrasyon için bazı taşlar:
Florit
Akik
Labradorit
Sitrin
Ametist
Apatit
Dumortierit

Cesaret ve özgüven veren bazı taşlar:
Kaplangözü
Sodalit
Pirit

Çocuklar doğal taş ritüelerini kendileri yapmalı ve kristallerini kendisi temizlemelidir. Ayda bir ( tercihen Dolunay günleri) temizleme, programlama ve enerji yükleme yapılmalı. Böylelikle çocuğun kristaller ile farkındalığı artacak, taşların enerjisi aktif olacak ve doğal taşları ile daha iyi iletişim sağlayacaktır. Eğer çocuk  yaş olarak küçük ise anne ve baba desteği ile aylık kristaller rituelini yapabilir.
Kristaller ile birlikte geçtiğimiz zorlu zamanları daha kolay atlatabiliriz, bunların hepsi insanlığın yükselişi içindir ve çocukların burada önemli bir rolü vardır. Kristallerde önemli bir aracıdır.
Çocuklar ile el ele verip uyanışı ve farkındalığımızı yükselterek hep birlikte sevgiyle deneyimle niyetiyle...

Sevgim ve ışığımla,

Fulya Zincidi Özcelebi 

Kristal Terapist/Reiki Master

 

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları