Survivor'dan Gaziantep'e,  Aycan Yanaç ALG Spor'da ( Face Röportaj )

Survivor'dan Gaziantep'e, Aycan Yanaç ALG Spor'da ( Face Röportaj )

Survivor 2020'de başarılı performansı ve oynadığı maçlardaki golleriyle göz dolduran Aycan Yanaç, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Gaziantep ALG Spor’a transfer olarak futbol hayatına bu takımla yoluna devam edecek.

 Daha önce milli takım formasıda giyen ve şu an ALG Spor’da olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Yanaç, Survivor’dan Gaziantep’e merak edilenleri dergimiz ekibi ile paylaştı.

-Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Almanya’da doğdum büyüdüm. 21 yaşındayım ve 6 yaşımdan beri futbol oynuyorum ilk takımım FC Stein idi. Futbolu erkeklerle oymamaya başladım.

- Survivor macerası hayatınıza nasıl bir katkı sağladı?

Survivor’da, hayatımın hiçbir zamanında edinemeyeceğim tecrübeler edindim. Daha da olgunlaştım diyebilirim. Hayatımdaki her şeyin ve herkesin değerini anladım. Aynı zamanda kadınlarında futbolda bir yeri olduğunu kanıtladığım için de ayrıca mutluyum.

-Futbola dönmeye nasıl karar verdiniz?

Ben zaten survivor’a gitmeden önce de futbolcuydum ve sonrasında tabi ki futbola devam edecektim. Futbola döndüm diye bir şey yok sadece ara verdim diyebilirim.

-Gaziantep’e transfer olma süreciniz nasıl gelişti?

Bu teklifi aldığımda çok heyecanlandım ve mutlu oldum çünkü şampiyonlar liginde ülkemizi temsil edecek bir takımda oynamak benim için çok gurur verici ayrıca Türkiye’de oynamak hep aklımda vardı.

“ALG SPOR ’da forma giymekten çok mutluyum”

Böyle büyük bir takıma imza attığım ve bu takımın formasını giydiğim için çok mutluyum. Uzun bir aradan sonra futbola geri döndüm. Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele edeceğiz. İnşallah orada da başarılı olmak istiyoruz. İnşallah takım içinde kendim için de güzel bir birliktelik olur. Tüm taraftarlarımızı da maçlarımıza bekliyorum.

-ALG Spor ’da ki ilk antrenmanda neler hissettiniz?

İlk antrenmana çıktığımda sahanın dışında olan insanların “Aycan Yanaç, oleey” diye tezahüratlarından gerçekten çok etkilendim ve gözlerim doldu. İnsanların bu desteğini görmek, sevgilerini kazanmış olmak beni çok mutlu ediyor, aynı zamanda her gün motive olmama yardımcı oluyor.

-Fanlarınız sizin her zaman destekçiniz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Onları ailem gibi görüyorum ve bende onları çok seviyorum. Beni ve yaptığım her şeyi böyle güzel desteklemeleri beni gerçekten cok mutlu ediyor. Eğer onlar olmasaydı şuan belki burada olamazdım.

-Futbolda kadın olmanın bir zorluğunu yaşadınız mı?

Kadın futbolunun hem maddi hem manevi olarak desteklenmemesi biz kadın futbolcuları hem çok üzüyor hem de çok yoruyor. İzleyenlere göre biz kadın futbolcular erkeklere göre daha güçsüz sanılsak bile o sahaya çıktığımızda karşımıza kim gelirse gelsin savaşabiliriz ve yeneriz.

-Kadın futbolunun son zamanlarda ki gelişimi nasıl sizce?

Bundan önce kadın futbol takımı çok desteklenmediği için çok büyük gelişmeler gösteremiyordu ama artık insanlar kadınlarında futbol oynayabildiğini görüp desteklemeye başladı. Artık kadın futbolunun çok daha hızlı bir şekilde gelişeceğini düşünüyorum. Kendi adıma daha da gelişmesi için elimden geleni yapacağım.

-Gelecek için hedeflerinizden kısaca bahseder misiniz?

Şu an için ilk önceliğim ülkemi takımımla beraber şampiyonlar liginde en iyi şekilde temsil etmek daha sonrasında takımımın Türkiye liginde tekrar şampiyon olması için elimden geleni yapacağım. Şu an sadece bunlara odaklanmış durumdaydım ve daha sonrasını zaman gösterecek.

 

Gaziantep Face
26.10.2020
Diğer Haberler